rel='author'/> rel='publisher'/>

wtorek, 21 lipca 2015

Czy byłeś już w urokliwym mieście Trogir?Trogir to następne chorwackie miasto wpisane na listę UNESCO. Podobnie jak Dubrownik, czy Korčula słycie z przepięknej starówki. Wąskie uliczki, kocie łby, mury obronne, wieże, katedry i kamienne domy to uroki średniowiecznej architektury, dominującej w turystycznej Chorwacji. 

Miasto zwiedziliśmy wracając z Kleku na północ Chorwacji. Jest to idealne miejsce na postój, jeżeli tak jak my robisz objazdówkę po Dalmacji. Miasto może pochwalić się licznymi zabytkami. Moją uwagę przykuła Katedra św. Wawrzyńca z dzwonnicą oraz gotycki ratusz na placu św.Jana Pawła II. Podobnie jak każde średniowieczne miasteczko, to także otoczone zostało murami obronnymi. Najciekawsze ich fragmenty to: twierdza Kamerlego i brama Lądowa. Pobyt w mieście to nie tylko zwiedzanie zabytków, to także spacer promenadą wzdłuż portu, pomiędzy palmami. To klimat miasta, to wszysto, co trudno opisać słowami.
Tutaj trzeba przyjechać, by poczuć Trogir. Należy odłożyć zegarek, mapę i dać się zgubić w wąskich uliczkach na parę godzin. Więcej o mieście Trogir.

1 komentarz: