rel='author'/> rel='publisher'/>

czwartek, 2 lipca 2015

Dlaczego Półwysep Helski to idealne miejsce na rodzinne wakacje?


Półwysep helski to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Ja byłam w Chałupach (patrz mapa) razem z młodszą siostrą, rodzicami oraz dziadkami i każdy był zadowolony, ze spędzonego tam czasu.

Atrakcje dla, których warto tam pojechać: 
  • Przebywając na półwyspie masz dostęp zarówno do zatoki Puckiej jak i do morza Bałtyckiego.


  • W zatoce Puckiej woda latem osiąga temperaturę 20°C. (Dla porównania Włochy San Marino 25°C.) Jest to więc najlepsze miejsce nad naszym wybrzeżem. 
  • Zatoka Pucka jest też w znacznej części na tyle płytka, że można po niej spacerować nie zanurzając głowy. Jej maksymalna głębokość to 54 m. 
Entuzjasta każdego typu wakacji znajdzie tu coś dla siebie!
  1. Dla pełnych energii osób, chcących aktywnie spędzić czas wolny półwysep oferuje trasę rowerową ciągnącą się wzdłuż wybrzeża zatoki od Władysławowa po sam Hel. Jazda nią jest bardzo przyjemna, nawet w upalny dzień. Od strony wody wieje lekki wiatr, a wilgotne powietrze daje ukojenie. Niektóre fragmenty trasy wiodą piaszczystą drogą przez las, a inne są wyłożone brukową kostką i mieszczą się przy samej plaży. Wycieczki rowerowe to nie wszystko. Nie ma w całej Europie lepszego miejsca na windsurfing niż mierzeja Helska. Tuataj najłatwiej zacząć swoją przygodę na desce. Mogę polecić szkołę windsurfingu Baywind .
  2. Ci którzy uwielbiają leniuchować też nie będą rozczarowani. Piaszczyste szerokie plaże, charakterystyczne dla polskiego wybrzeża zapraszają do opalania. Nie są tak przeludnione jak w Międzyzdrojach, czy innych nadmorskich kurortach. Nie trzeba tu przychodzić wcześnie z rana by "zarezerwować" miejsce na plaży. 
  3. Jeżeli nie wyobrażasz sobie wakacji bez dobrego jedzenia, to polecam ci restaurację To Tu. Zjadłam tu przepyszną rybę. 
  4. Miejsce stoi otworem także dla osób starszych. Wzdłuż zatoki prowadzi szeroka, równa promenada. Oczywiście jest to wąski Półwysep, dlatego każdy ośrodek jest położony w pobliżu morza lub zatoki.
Mam nadzieję, że zachęciłam was do spędzenia wakacji na półwyspie helskim. ja byłam tam już dwa razy i nie żałuję . 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz