rel='author'/> rel='publisher'/>

niedziela, 12 lipca 2015

Najważniejsze informacje o Kleku.


Dziś znajduję się nad piękną zatoczką w Kleku. Miejscowość znajduje się tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną, około 70 km od Dubrownika. Idealne miejsce na wakacyjne lenistwo. Plaża dość szeroka jak na wybrzeże dalmatyńskie. Można na niej przyjemnie się opalać, bo wyłożona jest drobnymi, białymi kamyczkami. Miejsce odcięte jest ulicą od reszty Chorwacji. Na terenie znajduje się tylko (oprócz licznych ośrodków letniskowych) mały supermarket, piekarnia oraz restauracje, knajpy i sklepy z pamiątkami. Niestety nie widziałam tam apteki. Czas spędzony nad morzem można sobie urozmaicić. Najczęstszą rozrywkę stanowi wypożyczenie kajaka morskiego, lub roweru wodnego. Wszyscy korzystający z tej atrakcji płyną w kierunku małej wysepki, oddalonej o parędziesiąt metrów od brzegu. Z  daleka wygląda ciekawie, jednak gdy przybijesz do jej brzegu nie zobaczysz nic oprócz trawy i maleńkiego kościółka. Poniższe zdjęcie zostało zrobione podczas wycieczki rowerem wodnym. Jak widać krajobraz Kleku jest cudowny. Z plaży można zobaczyć bośniacką część wybrzeża (miejscowość Neum). To jak wypchana ośrodkami, kwaterami jest ta miejscowość turystyczna widać dopiero po zmroku. Liczne światła robią naprawdę wrażenie. 
Żadne miejsce nie jest, jednak idealne. W Kleku już po dwóch, czy trzech dniach zaczynasz się nudzić. Nie ma tu gdzie się przejść jak w Starigradzie, jesteś skazany tylko na jedną, odciętą od świata plażę. Z tego powodu planuję wycieczkę na jeden dzień do Dubrownika i na wyspę Korčulę. 


Fotografia poniżej to widok z naszego balkoniku, widzieliśmy z niego tylko fragment zatoki.


Podsumowując, jeżeli szukasz chorwackiej miejscowości na
 plażowanie, to Klek jest dla Ciebie idealny.

1 komentarz:

  1. Niby fajnie, bo jest ten spokój, ale chyba osobiście wybrałabym coś z w miarę spokojną plażą i jakimś bardziej żyjącym miastem żeby i tam można było coś porobić...

    OdpowiedzUsuń